Jak powstają skórzane nacięcia FALT?

Jak powstają skórzane nacięcia ?

Galanteria skórzana jest synonimem luksusu, nieskazitelności i perfekcji. Surowiec do jej produkcji wybiera się bardzo starannie. Skóra nie może posiadać znamion, skaz, dziur ect. Musi być - IDEALNIE.

A co gdyby tak potraktować ją zupełnie odwrotnie?

Zrobić coś czego ze skórą naturalną się nie robi?

Specjalnie nacinać?

Zostawiać ślady? 

Od tego powstał cały pomysł na „wzór” charakterystyczny już dla wszytskich torebek FALT. 

Nacięcia te, wykonywane są ręcznie. Jedno po drugim. Wcześniej na skórze rysuje się wzór, który jest odszywany. Następnie nacina się skórę, po czym usuwa się rysunek z torebki. Brzmi banalnie? Uwierzcie mi, że absolutnie takie nie jest.

Wykonując czynność nacinania potrzeba wiele skupienia i pewnej ręki, bo uszkadzając skórę nie można dopuścić do przecięcia materiału znajdującego się pod spodem (konstrukcja torebki to, wyliczając od góry: skóra / materiał: zazwyczaj len, bawełna, wełna z domieszką/ wodoodporna podszewka). Na jednej torebce znajduje się od 120 (Pentagon) do 1 260 nacięć lub więcej, w zależności od danego modelu.

Swój kształt, zawdzięczają mojej fascynacji formą trójkąta. Jest on w zależności od danej kultury interpretowany- wiadomo: różnie, ale najbliższa mi wykładnia, to taka że jest to symbol ognia, ognistych emocji- takich jak miłość, pasja, empatia oraz rosnącej siły, energii. Forma ta, solidna w swojej podstawie oznacza światłość, zaświaty i jest skierowana w stronę duchowości. 

Tyle w teorii.

Praktycznie pewnie zadajecie sobie pytanie co dzieje się z taką naciętą skórą? Szybko odpowiadam- nic :) Czy się nie pruje? Nie. Bo to nie jest materiał, skóra nie jest tkana, nie posiada włókien i nie rozdziera się dalej. Nacięcia są elementem dekoracyjnym, budującym też formę torebki. Nadają jej delikatności i oryginalności. To mocny, a zarazem subtelny akcent.

Najważniejsze, że niepowtarzalny! 

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.